5. LIONS konvencija v Kranjski gori
Člani LK Krško že od vsega začetka delovanja Lions distrikta 129, Slovenija, aktivno sodelujemo tudi na Lions konvencijah. Prva konvencija je bila prirejena leta 2000 na Bledu, sledile so konvencije v Portorožu, Zrečah in na Otočcu. Redno se udeležujemo šole za podpredsednike, zadnji dve leti tudi šole za tajnike in zakladnike, sodelujemo pa tudi kot predavatelji na omenjenih šolah, organizatorji zaključne razstave plakata miru, člani sveta guvernerja in kot delegati skupščine, ki jo organizira distrikt v okviru letne konvencije.
Udeleženci šole za predsednike na 5. Lions konferenci v Kranjski Gori, 28.05.2005
Letošnje, 5.Lions konvencije v Kranjski Gori, smo se udeležili: Romana Anžiček kot bodoča tajnica kluba šole za tajnike, Sandi Vegelj kot zakladnik šole za zakladnike in dr.Darja Mirt kot članica sveta guvernerja seje sveta guvernerja, kot predavateljica sem predstavila akcijo plakata miru v šoli za predsednike in kot delegatka našega kluba skupščine, kjer so bile izglasovane oz. potrjene naslednje stvari:
• izglasovali smo skrajšan postopek za sprejem najnujnejših sprememb statuta Zveze Lions klubov, Distrikt 129, Slovenija;
• izglasovali smo predlagane spremembe statuta Zveze Lions klubov, Distrikt 129, Slovenija;
• izglasovali smo, da ne bomo kandidirali kot organizator Evropskega foruma LCI 2007 (preveliko finančno breme za slovenske lione v distriktu 129, Slovenija);
• izglasovali smo, da poleg članarine distrikta (ostane 7.000 SIT na člana) vsak član prispeva za zbornik ob 15.obletnici lionizma na slovenskem 1.000 SIT, za kar prejme en izvod zbornika;
• potrdili smo finančni proračun za obdobje 1.7.2004. do 25.5.2005 ter pooblastili kabinet distrikta, da na prvi seji sprejme finančni proračun za obdobje 1.7.2004 do 30.6.2005 ter sprejeli predlagani proračun za obdobje 1.7.2005 do 30.6.2006 v višini 11.056.000 SIT;
• izglasovali smo razrešitev guvernerja mag.Janka Araha;
• izvoli smo novega guvernerja Andreja Orla (LC Vorgrsko), 1.viceguvernerja Antona Camplina (LC M.Sobota) in 2.viceguvernerja Boruta Miklavčiča (LC Ljubljana).
Družabna srečanja med udeleženci konvencije so bila pestra, saj smo imeli v petek zvečer skupno večerjo s kandidatom za novega guvernerja, Andrejem Orlom, na kateri smo ob spremljavi harmonikarja tudi sproščeno zapeli. V Soboto je bil po končani skupščini kratek kulturni program, v katerem so nastopili mladi glasbeniki, violončelistka, trobentač, pevka zabavne glasbe in skupina Rajka Djordjeviča iz Velenja. Na koncu smo na vrtu hotela ob odlični kulinarični ponudbi še malce sproščeno pokramljali med sabo in se veselili novega vetra v prihodnjem delovnem letu.
Na koncu srečanja nas je, zdaj že past guverner distrikta, mag.Janko Arah, vse povabil na zaključno prireditev letošnjega delovnega leta, in sicer na predstavitev zbornika ob 15. obletnici lionizma na slovenskem v Ptuj, 21.6.2005 ob 13. uri. O lokaciji nas bodo obvestili naknadno.